Стягнення аліментів - WEBSITE X5 UNREGISTERED VERSION 12.0.6.24 - Адвокат. Юрист. Івано-Франківськ. Юридичні послуги.

Перейти до контакту

Головне меню:

Стягнення аліментів

Актуальні теми

Особливості стягнення аліментів

Аліменти, їх розмір, зміни розміру аліментів, визначених за рішенням суду.

Батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ч. 2,3 ст. 181 Сімейного Кодексу України, за домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо, має право брати участь у її утриманні. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу у твердій грошовій сумі.

Постає питання до якого суду направити позовну заяву про стягнення аліментів.

Відповідно до  ст. 109 Цивільного процесуального Кодексу України, позовна заява до фізичної особи подається у суд за за місцем реєстрації особи або за зареєстрованим місцем її фактичного перебування.

Стаття  110 Цивільного процесуального Кодексу надає  можливість подати  позовну  заяву про стягнення аліментів за місцем проживання чи перебування Позивача.

Так, законодавством надана можливість Позивачу обирати до якого суду звернутись з позовною заявою про стягнення аліментів.

Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі.


Відповідно до  ч. 1,2 ст. 184 Сімейного Кодексу, якщо платник аліментів має нерегулярний дохід, частину доходу одержує в натурі, а також інших обставин, що мають  значення, суд  може визначити розмір аліментів у твердій сумі.  

Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

Наприклад, відповідно до ЗУ «Про державний бюджет на 2013 рік» прожитковий мінімум для дитини, яка не досягла 6 років, з 01 січня 2013 року складає 972 гривні 00 копійок, а згідно ЗУ «Про державний бюджет на 2014 рік» прожитковий мінімум з 01 січня 2014 року складає 1032 гривні 00 копійок.

Виходячи з  ЗУ «Про державний бюджет на 2013 рік», «Про державний бюджет України на 2014 рік» прожитковий мінімум  кожний рік змінюється.

Визначення розміру аліментів у частці.

Яка частка від заробітку буде стягуватись, як аліменти на дитину, вирішується судом.

При цьому суд враховує: стан здоров’я, та матеріальне становище дитини; платника аліментів; наявність у платника інших дітей, батьків тощо.

Однак, відповідно до ч.2 ст. 182 Сімейного Кодексу, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 % прожиткового мінімуму.

Зміна розміру аліментів та способу виконання.


Стаття 192 СК  зазначає можливість зміни розміру аліментів за рішенням суду.

Тобто, розмір аліментів може зменшено або збільшено. Для цього, платнику необхідно звернутись в суд.

У своїй Постанові від 05 лютого 2014 року Верховний Суд України зазначає можливість змінити спосіб виконання  обов’язку  утримання дитини з твердої грошової суми на частку від доходу  та навпаки.

Отже, зміна розміру аліментів та способу виконання можливе за наявності доведених в суді  підстав, а саме: зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених законом.

Щоб вірно визначити розмір аліментів, який підлягає стягненню або можливість зміни способу виконання обов’язку утримання дитини, краще звернутись до спеціаліста. Спеціаліст зможе не тільки надати консультацію та скласти позовну заяву, але й підтвердити доводи позовної заяви необхідними доказами, що збільшить можливість задоволення позовної заяви судом.

 
Назад до змісту | Назад до головного меню